Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 2336 komentarzy

Hades. neon24.pl

Hades - Dobry mąż i brat. Surowy i budzący strach, a zarazem sprawiedliwy. Czczony w trwodze a hołdy składano mu na kolanach... Wypisz wymaluj prawdziwy Ja (tylko tych hołdów jakoś mało widać)

ZAKŁAMANE BLOGI na NEON'24

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

MANIPULACJA PRZEKAZU

Neon pod względem manipulacji przekazu/informacji jest chyba jeszcze gorszym portalem niż popaprani w którym prym wiodą otumanieni emigranci

"Tam" bydło minusami chowa komentarze nie pasujące do jedynej słusznej linii programowej za której nagłaśnianie im płacą

Tutaj na NEON'nie "niektórzy" (ale najczęśniej ten sam odłam partyjno/myślowo/ideowo/ułomny) zakłamują przekaz poprzez banowanie czy częściej ciche usuwanie komentarzy co ma głównie bo w jakichś 99% tylko jeden cel:

ZAKŁAMAĆ RZECZYWISTOŚĆ / PRZEKAZ !!!!!

 

Nie raz i nie dwa sporo osób powtarzało to samo spostrzeżenie ale może fajnie byłoby z tym zrobić porządek?

I stąd ta oddzielna notka

 

Czym ma być ten portal a czym jest?

Ma być zakłamaną tubą propagandową - jakiejkowliek myśli, wizji czy partii?

Czy publicznym ogólnodostępnym miejscem wymiany poglądów każdego kto zechce się w jakimkolwiek temacie wypowiedzieć?

Miało być to drugie a w wielu przypadkach jest to pierwsze gdyż w niektórych wątkach prewencyjnie zablokowani nie mogą się wypowiedzieć wcale zaś w innych gdzie mogą to i tak ich komentrze "znikają" pozostawiając ZAKŁAMANY czyli SFAŁSZOWANY PRZEKAZ

 

Nie raz było wspominane o systemowym uniemożliwieniu blogerom własnoręcznego banowania czy usuwania komentarzy na swoich blogach i udostępnieniu tej funkcji tylko dla administracji (po wcześniejszym ew. zgłoszeniu do niej takiej prośby/wniosku)

I ja jestem jak najbardziej ZA - nawet nie przeciw

 

A co o tym sądzą Panie, Panowie, czy inni (ze zwierzętami włącznie) goście tego portalu?

 

Dziękuję

KOMENTARZE

 • Masz rację i nie masz
  Ci, którzy banują i wycinają komentarze to margines.
  Zawsze możesz napisać notkę polemiczną i na pewno nie zginie.
  Poza tym kopiuj komentarze i zawsze możesz je użyć w takiej notce. Wiem, trochę więcej roboty ale można napiętnować cieniasów, potem zwykle są omijani.
  Pozdro.
 • Husky
  I tak jest wytrwały, biorąc pod uwagę ile kiepskich ocen i krytycznych komentarzy tu dostaje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:53:09
  Wiem że i mam mi nie mam racji...
  Lecz to co mnie na tym portalu jeszcze drażni to właśnie przymus takowej wymiany polemiki za pomocą oddzielnych notek - to już nie tylko głupie ale totalnie durne
  Ja wiem że w obecnej formule nie ma innej możliwości lecz nie zmienia to faktu że to i głupie i jednak zakłamuje przekaz dla czytających po jakimś czasie a nawet i dla tych którzy tylko ciutkę nie byli na bieżąco

  Wycinanie komentarzy jest bardziej szkodliwe niż banowanie bo po wejściu na notkę banmistrza czytający widząc komentujące trzy osoby na krzyż szybko wie że nie jest to zdanie nie tyle większości co nawet jakiejś garstki osób

  Lecz inaczej to już wygląda w przypadku manipulacji komentarzami poprzez kasowanie nie pasuąjcych do przekazu jaki na siłę autor chce wtłoczyć w czytelnika

  Ale wierchuszka zrobi jak zechce - jam tylko skromny nieznany komentator (z możliwością wklejania notek)

  Gdyby to zależało ode mnie to zrobiłbym tak jak wspominałem - a MINIMUM to uniemożliwił usuwanie komentarzy wedle widzimisię a dokładnie wedle linii propagandowej
  Bo komentarze usuwane są głównie tam gdzie jest siłowo wtłaczna jakaś linia programowa - oczywiście jedynej słusznej partii opartej na spółce SREBRNA :))
  Pzdr
 • @zbig71 20:03:16
  Bo on nie sugeruje się ocenami tylko PRZELEWAMI :))
 • @Hades 20:10:33
  Musiałbym mieć to na 100%udowodnione.
 • @Hades 20:09:45
  Osobiście byłbym za zlikwidowaniem możliwości usuwania komentarzy na blogu. Od tego jest zgłoszenie nadużycia i dyżurny admin. Trzeba to nagłośnić i zgłosić do Bossa. Okazuje się, że z tego narzędzia korzystają przede wszystkim trolle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:48:54
  I głównie o to mi właśnie chodzi: O brak możliwości usuwania komentarzy przez blogerów
  Od tego m.inn. jest administracja i zgłoszenia

  I to główny cel tej notki

  Chociaż i za brakiem możliwości banowania przez blogerów również jestem gdyż to samo może zrobić admin również po zgłoszeniu i odpowiednim umotywowaniu

  Wiem że będą popiskiwania o własnym podwórku itd - tyle że jest pewien szczególik: portal ma właściciela i "nadzór" a blogerzy czy komentatorzy są tutaj tylko gośćmi z przywilejami zabrania głosu
  A to nie to samo co prywatne podwórko

  Ja swoje powiedziałem i napisałem
 • @zbig71 20:47:44
  A czy według Ciebie aż takie głupoty i kłamstwa można pisać tylko z przekonania ?
  Ja w to nie wierzę :)) :))
  Pzdr
 • @Hades 21:45:54
  Tu jest administracyjny wolontariat i dobrze się sprawdza . Salute Amigo .
 • @Hades 21:47:40
  To proszę pisać bezpośrednio do właściciela , który jest tu Redaktorem Naczelnym . Salut .
 • @Hades 21:47:40
  To Sabat Czarownic czy tylko Nadzwyczajne posiedzenie portalowego Trybunału Stanu "Poprawnych Oszołomów" ??????
  Jedynym sensownym rozwiązaniem jest aplikowanie autora na admina, zwłaszcza gdy są tu teraz spore braki kadrowe
 • @Husky 22:33:38
  Gdzie masz braki :)))))
 • Ja wycinami popieram wycinanie.
  To jest jedyny sposób na dyscyplinowanie dyskusji.
  Wycinam kiedy dyskusja staje się personalna i dyskutant zaczyna mnie oceniać, pouczać, krytykować, pisać kim ja jestem i co mnie ewentualnie czeka w przyszłości. itp.
  Wycinam zbaczanie z tematu dyskusji i wpuszczanie w dowolny własny temat.
  Wycinam zwykłe chamskie odzywki, poniżenia, itp.

  Dziwię się, że ktoś chciałby to zachować i czytać. Naprawdę, nie rozumiem po co.
 • @Anna-PK 23:45:52
  Nikt nie jest doskonały . Ja wycinać nie muszę . No ale jak ktoś kocha namordniki to trudno . Ukłony :)))
 • @Hades 20:09:45
  Wycinanie komentarzy w/g własnego widzimisię, przypomina wymierzanie sprawiedliwości na własną rękę.
  Taką praktykę zastosował portal Onet, i ma święty spokój z komentarzami które obnażały bezdenną głupotę piszących tam dziennikarzy. A tak mają wszystko "w ramach, po linii i na bazie..."
  I o to chodzi.
  Szkoda tylko, że też na tym portalu....
  I zauważyłem, że największe "spustoszenia" sieją ci, którzy deklarują się jako "zoologiczni antykomuniści", "katolicy", "zagorzali antybolszewicy", a nade wszystko "prawdziwi Polacy" w myśl zasady : Im dalej dryfujesz od prawdy, tym bardziej nienawidzisz tych, co ją głoszą.
  Osobiście mam swoje poglądy, z jednymi adwersarzami się zgadzam, z drugimi nie, jestem purystą jeżeli chodzi o naszą ojczystą mowę (ale bez zbytniej bigoterii), i nie deklaruję wszem i wobec swoich poglądów. Wychodzą one z treści moich komentarzy.
  Z racji wieku (i zdrowia) nie założyłem własnego bloga, ale gdybym to zrobił, nigdy nie usuwałbym niewygodnych dla mnie komentarzy, nawet tych niecenzuralnych. W końcu Fredro też nie działał w kółku różańcowym...
 • @Hades 21:47:40
  Masz rację, to daje do myślenia.
 • @Anna-PK 23:45:52
  „Zwykle”, co nie znaczy „zawsze” lub „wyłącznie”. Po prostu wycinam, kiedy widzi-mi- się:

  @Husky 23:36:40
  Na mojej dyskusji "ad personam" też dochodzi i ja... wycinam.
  Nie widzę powodu aby pozwolić, aby ktoś mi na moim blogu "pluł w kaszę".
  Jeżeli dojdzie do tego, że mnie tego robić nie będzie wolno i trzeba będzie się "władzy" prosić o obronę, to ja rezygnuję. Ja nie lubię się skarżyć i sama swoje porachunki załatwiam. Jestem już dorosła.
  nadużycie link skomentuj
  Anna-PK 29.11.2019 00:06:19
  @Anna-PK 00:06:19
  Poprawka: pani wycina również, jeśli komentarz nie jest „ad personam”, a ad meritum. Zapewne to jest kwalifikowane jako „plucie w kaszę”?
  nadużycie link skomentuj usuń
  Lotna 29.11.2019 01:06:25
 • Zależy, jak jest cel notki
  Jeśli notka ma cel informacyjny - nie widzę sensu dyskutowania z trollami albo z natchnionymi osobnikami z misją, z których niektórzy wszystkich innych traktują jak niedorozwiniętych. Jeśli notka uderza w sedno, zazwyczaj trolle zjawiają się licznie i rozmywają dyskusję kompletnie. Wartościowe komentarze uzupełniające treść notki, albo jej przeciwstawne, giną, bo kto ma czas czytać 70 czy 90 komentarzy, z tego 80% o niczym?
  Natomiast komentarze obraźliwe usuwam, choć gdy ktoś jest zgłosi jako naruszenie, mogą zostać usunięte bez wiedzy autora czy właściciela bloga.

  Jeśli celem notki jest wywołanie dyskusji, albo, tym bardziej, pogawędki, przede wszystkim z trollami o d. Maryni - banowanie nie ma sensu.

  Ja jestem za tym, aby autor miał możliwość zamknięcia dyskusji pod wpisem, o ile ma takie życzenie. Kto chce, przeczyta i pomyśli, kto nie chce - czytał nie będzie.
 • Autorze, podzielam twoje zdanie w sprawie możliwości usuwania przez autora komentarzy
  Jest to narzędzie, które dano licząc na mądrość blogerów. Ostatecznie ten portal był tworzony przez takich. Ale niestety są tacy co nie potrafią znieść krytyki, są tacy co zawodowo lub jako pożyteczni idioci propagandą partyjną, albo religijną się trudnią, ci nie potrafiąc obronić swojej linii argumentacji najczęściej korzystają z tych narzędzi. Skasowanie tej opcji byłoby pewną porażką Polaków, bo oznaczałoby, że niestety do takiego narzędzia nie dorośliśmy. Ale i tak neonowe społeczeństwo wychodzi z tarczą. Przykładowo danie możliwości oceniania komentarzy w ręce nie kontrolowanych trolli, którzy potworzyli sobie po kilka nicków powoduje, że wchodzi się tam, gdy ma się ochotę na utarczki słowne. Tam właśnie wylatują trolle, które swym poziomem wymaganiom neonu sprostać nie potrafią.

  Myślę, że jeżeli będzie przebudowa portalu trzeba będzie się nad tym zastanowić.
 • @Husky 22:33:38
  "Jedynym sensownym rozwiązaniem jest aplikowanie autora na admina"

  Dziękuję, lecz:
  - nie chcę
  - nie mam na to czasu
  - nie nadaję się
  - po co doprowadzać kilka osób do co najmniej stanu przedzawałowego?
 • @Anna-PK 23:45:52
  "Wycinam kiedy dyskusja staje się personalna i dyskutant zaczyna mnie oceniać, pouczać, krytykować,"

  Anno - więc jeśli dyskutant nie ma prawa ogólnie mówiąc mieć innego zdania to po co w ogóle zabierać swój własny głos?
  Aby blog wyglądał ciut ala Pana Wojtasa: TYLKO JO WIEM NAJLEPIEJ

  I na zasadzie z poparanych: "kto nie z Mieciem - tego zmieciem"?

  Po to m. inn. chyba taki portal jest aby nie tylko wcisnąć komuś na siłę swoje zdanie ale poznać i inne

  Zaś co do reszty to nie chodzi o całkowitą możliwość kasowania lecz przeniesienie jej TYLKO na ręce administracji
  Aby jeśli już coś będzie kasowane to nie odpowiedzi wywołane czy okazujące fałsz kontradwersarza
 • @SZS 13:18:11
  "Taką praktykę zastosował portal Onet, i ma święty spokój z komentarzami które obnażały bezdenną głupotę piszących tam dziennikarzy"

  Zgadza się - sam kilka razy to zrobiłem gdy "opowieść" autora totalnie odbiegała od rzeczywistości i to głównie technicznej której ni jak wszak zakłamać się nie da
 • @SZS 13:18:11
  "zauważyłem, że największe "spustoszenia" sieją ci, którzy deklarują się jako "zoologiczni antykomuniści", "katolicy", "zagorzali antybolszewicy", a nade wszystko "prawdziwi Polacy" w myśl zasady : Im dalej dryfujesz od prawdy, tym bardziej nienawidzisz tych, co ją głoszą."

  Ooootototoooo
 • @Lotna 15:39:21
  "Jeśli notka uderza w sedno, zazwyczaj trolle zjawiają się licznie i rozmywają dyskusję kompletnie"

  Z tym również trzeba się w pełni zgodzić bo tak jest - wystarczą wklejki gotowców kulawego lisa na dwa ekrany długości (których nigdy nie czytam lecz drażni mnie ich przewijanie) czy głupie zdjęcia sierściucha
 • @Zawisza Niebieski 17:13:28
  "niestety są tacy co nie potrafią znieść krytyki, są tacy co zawodowo lub jako pożyteczni idioci propagandą partyjną, albo religijną się trudnią, ci nie potrafiąc obronić swojej linii argumentacji najczęściej korzystają z tych narzędzi."

  Zgadza się
 • @Zawisza Niebieski 17:13:28
  " Skasowanie tej opcji byłoby pewną porażką Polaków, bo oznaczałoby, że niestety do takiego narzędzia nie dorośliśmy"

  Nie do końca
  Niekiedy gra się takimi kartami jakie się ma
  Czy też trzeba dostosować się do zachowań WROGA :))
 • @Hades
  -
  Ja omijam blogi ewidentnych trolli. Nie daje im okazji do wycinania komentarzy.
 • Autor
  Witam. Najpierw niektórzy lewicowcy i liberały powinni wyciąć sobie dziurę w głowie, żeby upuścić choć trochę nienawiści do prawicy i jej sympatyków!!! Na tym portalu nie ma TOLERNCJI, tylko chamskie walenie w przeciwnika politycznego!Sam doświadczyłem tego wiele razy, vide Husky, i na poważnym portalu nie powinno to mieć miejsca!Jak wiadomo, lewica i liberały opanowali sporo państw, vide UE i to powoduje, ze ich sympatycy uważają się za osoby, które mają zawsze rację!!!Obrażają Prezydenta RP, Prezesa PIS oraz przedstawicieli prawicy, bo uważają, ze tylko poglądy lewicowe i liberalne są ok!!! Ty tkwi sedno sporu i dopóki oni nie zrozumieją, że tolerancja i pluralizm są postawą demokracji, to nie będzie spokojnej i uczciwej dyskusji!!!
 • @Zbigniew Jacniacki 10:17:31
  Niby tak lecz jeśli widzi Pan czy ktoś inny wypisywane ewidentne bzdury to jednak warto się odezwać - i m. inn. chodzi mi o takie sytuacje
  Tyle tylko że Pana czy kogoś innego komentarz za jakiś czas znika co pozostawia zakłamany przekaz notki czy komentarzy - o ostatecznej stracie czasu na napisanie Pana komentarza który wyparował nie wspominając
 • @zibi 12:43:24
  " sedno sporu i dopóki oni nie zrozumieją, że tolerancja i pluralizm są postawą demokracji, to nie będzie spokojnej i uczciwej dyskusji!!!"

  Panie ZIBI (vel: "zamach Warszawski")

  Najwyraźniej (jak zresztą chyba większość) nie zrozumiał Pan o co mi chodzi bo tym co Pan napisał zaprzecza Pan tematowi notki

  Jaka tolerancja i pluralizm jeśli ktoś bądź nie dopuszcza do głosu z powodu innej wizji/idei/..., czy kasuje komentarze wytykające błędy, kłamstwa, nieścisłości, pomówienia, różnice poglądowe itd itp ?

  Czym innym są czyste ataki dla samych ataków

  Ja również potrafię napisać coś mocniejszego ale czym innym jest mocne/prześmiewcze/ironiczne/... zabranie głosu a czym innym komentarz z samymi bluzgami jakich są np. setki na popapranych w szczególności pisanych przez przywołanego przez Pana sierściucha i resztę jego sfory
 • @zibi 12:43:24
  PiS to nie prawica, tylko lewusy. A Morawer to współczesny neoliberał.
 • @
  Nienawidzę cenzury, bo urodziłam się i wyrosłam w PRL-u.

  Jednak, kiedy na moim blogu pojawiają się komenty w ogóle NIE na temat - bo jakiś komentator jest opętany tylko jedną myślą i tylko o tym pisze jak Oracz Apostołem Pawłem - to mam problem.
  Bo nie chcę usuwać jego komentów, a jednocześnie nie chcę, aby swoimi komentami manipulował całkowicie zmieniając temat.

  Ja radzę sobie w ten sposób, że komenty Oracza NIE na temat, umieszczam w notce specjalnie poświęconej Oraczowi i jego opętaniu Pawłem.
 • @Bara-bar 20:24:09
  Udawanie idiotki nieźle pani wychodzi. Ja piszę Pawłem? To pani jedyny mentor i skutki tego widać: zbawienie darmo, bo z łaski i bez uczynków: dla Hitlera i bandy Dirlewagnera, ale nie dla uczniów i naśladowców Chrystusa. Poza tym wymyśliła sobie pani że cokolwiek n/t odkryć z Biblii napiszę pod pani wypocinami dla Pawla, to pani usunie i wklei w stworzonym do tego śmietniku.
  Niech się pani odemnie od-stosunkuje i pilnuje swoich kredytów w banku i danych osobowych.
 • @Bara-bar 20:24:09
  A te przypadłości pani to się leczy neuroleptykami. Z kolei niedobory dopaminy trzeba leczyć papierosami, bo innego sposobu niema! Niech pani o tym pamięta w trakcie kuracji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031