Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 2281 komentarzy

Hades. neon24.pl

Hades - Dobry mąż i brat. Surowy i budzący strach, a zarazem sprawiedliwy. Czczony w trwodze a hołdy składano mu na kolanach... Wypisz wymaluj prawdziwy Ja (tylko tych hołdów jakoś mało widać)

Kościoły - Państwa w Państwie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie będą Biskupi "pluli" ksiundzom w twarz

Jak można się było spodziewać wielu księży "OLAŁO" zalecenia swoich przełożonych i na dzisiejszych mszach nie wykonało ICH POLECENIA polegającego na odczytaniu przygotowanego przez Biskupów listu.

Sytuacja taka jest możliwa chyba tylko w tej korporacji

W każdej innej korporacji, czy zwykłym zakładzie pracy pracownik niższego szczebla ma wykonać polecenie swojego przełożonego - przynajmnjiej takie jak PRZEKAZANIE KONKRETNEJ WIADOMOŚCI (bo w miarę oczywistym jest że nikt na polecenie przełożonego nie wsadzi ręki w tokarkę, frezarkę, pracujący silnik, nie wskoczy do kadzi czy wyskoczy w wierzowcu z okna na 10-tym piętrze ze spinaczem w ręku)

 

To dodatkowy przykład na to, że wierchuszka Polskiego Kościoła Watykańskiego praktycznie nie ma ani za dużego wpływu na swoich pracowników niższego szczebla, ani też nawet ich jakiegokolwiek szacunku

Jeden z cytatów: "...księża nie podzielają zdania biskupów..."

Może i nie podzialają - mają do tego prawo (chociaż to temat o wykożystywaniu przez ich kumpli zawodowych dzieci, oraz tuszowanie tych przestępstw, więc ciężko mieć INNE zdanie - no chyba że samemu jest się pedofilem praktykiem bądź samemu tuszowało się takie bydlackie przestępstwa)

Ale niezależnie od tego czy podzialają czy nie ich zakichanym obowiązkiem było wykonać POLECENIE SWOICH PRZEŁOŻONYCH - na dodatek NAJWYŻSZEGO SZCZEBLA

Oto ich uczciwość

Oto ich prawość

Oto ich BUTA i PYCHA

A ciemny lud dalej płaci ............

 

Jedno ze źródeł:

https://wiadomosci.wp.pl/czy-to-bunt-ksiezy-przeciw-biskupom-czytelnicy-informuja-wp-o-ignorowaniu-listu-episkopatu-6385179923388545a

KOMENTARZE

 • Autor, witaj; cytując klasyka:
  "Nie czytał pan ogłoszenia w „Bohemii” i „Tagblacie”, że zginął mi rasowy pinczer? Jak to, nie czytał pan ogłoszenia swego przełożonego?
  Pułkownik załamał ręce ze zdumienia.
  - Udali się ci młodzi oficerowie! A gdzież dyscyplina? Pułkownik posyła do
  gazety ogłoszenie, a porucznik nie czyta go!
  „Gdybym ci, dziadu stary, mógł dać parę razy w pysk... '„ - myślał
  porucznik Lukasz spoglądając na bokobrody pułkownika przypominające
  orangutana.
  - Niech pan idzie ze mną kawałek - rzekł pułkownik. Porucznik szedł obok przełożonego prowadząc z nim miłą rozmowę.
  - Na froncie, panie poruczniku, taka rzecz przynajmniej nie będzie się wam mogła już więcej przytrafić. Spacerować sobie na tyłach z kradzionymi psami to rzecz istotnie wielce nieprzyjemna. Tak. Spacerować z psem swego przełożonego. I to w czasach, gdy na polach bitew co dzień tracimy setki najlepszych oficerów. A ogłoszeń się nie czyta. Przecież w taki sposób przez sto lat mógłbym zamieszczać
  ogłoszenia, że mi zginął pies. Dwieście lat, trzysta lat!"
  ( J. Haszek "Przygody dobrego wojaka Szwejka")
 • Popieram Księży.
  Dlaczego to Księża, ci najniżsi statutem mają się kajać za cudze kryminalne czyny? Biskupi "sypią popiołem" po wszystkich duchownych utrudniając w ten sposób ukaranie winnych czynu jak i jego ukrywania. To jest specjalne zamydlanie prawdy.
  Przekaz księży którzy zbojkotowali ten list jest prosty. Jak się pedaliliscie
  i to ukrywaliście to teraz za to odpowiadajcie a od nas uczciwych proboszczy wara.
  Ja to popieram.
 • Jak się wie....
  Jak ksiundz wie, że biskup święty nie jest i też sobie nie raz i nie dwa ,,pozwolił” na uciechę to co ma nie ,,olewać".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031