Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 2281 komentarzy

Hades. neon24.pl

Hades - Dobry mąż i brat. Surowy i budzący strach, a zarazem sprawiedliwy. Czczony w trwodze a hołdy składano mu na kolanach... Wypisz wymaluj prawdziwy Ja (tylko tych hołdów jakoś mało widać)

Ksiądz powinien zająć się swoim dzieckiem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak mówi ujawniony dokument Watykanu (co piszą inni)

Lepiej późno niż wcale:

"Watykan ma instrukcję dla księży, którzy zostali ojcami. Informacja wyszła na jaw tuż przed spotkaniem biskupów z papieżem Franciszkiem na temat wykorzystywania seksualnego dzieci."

"W Kościele Katolickim funkcjonują wytyczne dla księży, którzy mają dzieci. Ujawnił to rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti, lecz nie przedstawił wielu szczegółów. Stwierdził jedynie, że instrukcja ma na celu ochronę dzieci. Według niego wymaga od duchownego rezygnacji z obowiązków kościelnych na rzecz rodzicielskich."

"Istnieją jednak opinie, że dokument, którego istnienie ujawnił Gisottli, zaledwie "zachęca" księży do wzięcia odpowiedzialności za swoje dzieci. Rzecznik Episkopatu Polski ks. Dr Paweł Rytel-Andrianik powiedział Wirtualnej Polsce, że kościół przede wszystkim dba o dobro dzieci, lecz nie odniósł się do watykańskiej instrukcji, której - jak podkreśla - nie widział."

"Kontrowersyjne informacje ujrzały światło dzienne tuż przed zaplanowanym na 21 lutego spotkaniem papieża Franciszka z ponad 100 biskupami z całego świata. Duchowni mają rozmawiać o nadużyciach seksualnych w Kościele. Konferencję Episkopatu Polski na spotkaniu oficjalnie poświęconym "ochrony małoletnich w Kościele" reprezentował będzie abp Marek Jędraszewski zastępujący chorego abp Stanisława Gądeckiego."

Źródło:

https://wiadomosci.wp.pl/ksiadz-powinien-zajac-sie-swoim-dzieckiem-tak-mowi-ujawniony-dokument-watykanu-6351543278769793a

KOMENTARZE

 • Bardzo
  Przeceniasz tego słupa Jarosława Kaczyńskiego.. to prawda, to paskudny gnom, wyselekcjonowany jeszcze przez Czekiszczaka, ale czasy się zmieniają, i zmieni się zapotrzebowanie na nowych szabesgoi. Piętnując JK tylko go ,,utwierdzasz,, w jego ,,jestestwie,,
 • @zbig71 20:12:51
  To nie jest o JK tylko o "ojcach" "ojcach" w dosłownym tego słowa znaczeniu
 • Oczywiście, że powinni zająć się dzieckiem
  Ciekawe, czy watykański dokument wspomina coś o księżowskich dzieciach w małżeństwach - czy też powinni się nimi zająć, bo one praktycznie już mają ojców, którzy się nimi zajmują, a podejrzewam, że dla księdza zmienić zawód to nie jest takie proste; poza tym dochodzi kwestia rozbicia małżeństwa i rodziny z być może już wcześniej narodzonymi dziećmi...
 • @Lotna 14:10:24
  "dla księdza zmienić zawód to nie jest takie proste"
  Jest proste lecz:
  - niedochodowe czyli nieopłacalne finansowo gdyż:
  - Ci ludzie w sensie fizycznym/kondycyjnym niczego nie potrafią robić poza słownym tumanieniem ludzi
  No niby jest jeszcze branża w której sporo z nich by sobie jakoś radziło ale nie u nas w kraju a chyba najbliżej bardziej na terenach "germańskich" bo stamtąd było najwięcej filmów jakie się oglądało za młodu - te z serii "Ja gut, wajta wajta" (tyle że oni grali by w wersjach par nie mieszanych)

  Wracając na poważnie można zmienić - tylko najpierw trzeba chcieć
 • Stało się, niestety.
  Z powodu ciężkiej choroby jestem raz przykuty do łóżka, raz mogę chodzić. A ostatecznego orzeczenia lekarskiego na razie ani widu... Nieładnie sądzić kogoś nie znając jego punktu widzenia ani też nie mając możliwości spojżenia choćby z bliska na życiowe tarapaty w jakie się wpakował. A tak się złożyło że ładnych parę latek pracowałem blisko środowiska którego omawiany czy też obgadywany dokument dotyczy (sami zdecydujcie). Jeden ze znajomych księży, akurat autentycznie bardzo przystojny i przez to na damskim celowniku skwitował to następującym dowcipem: dziecko pyta tatę-księdza: dlaczego do ciebie muszę mówić przy ludziach "wujku" a do innych księży "ojcze"? Sami kapłani najczęściej mają do problemu podejście takie żeby się przede wszystkim w tarapaty nie pakować. Śluby i celibat od czegoś są w końcu. A my sobie tutaj możemy... Przecież u gugla pierońskiego całość życia nie kręci się wokół życi i seksu!!!
  Tymczasem gdziekolwiek się nie otworzy jakichkolwiek mediów prócz chyba tylko katolickich wszystko wokół ty goły żopy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031