Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
51 postów 2281 komentarzy

Hades. neon24.pl

Hades - Dobry mąż i brat. Surowy i budzący strach, a zarazem sprawiedliwy. Czczony w trwodze a hołdy składano mu na kolanach... Wypisz wymaluj prawdziwy Ja (tylko tych hołdów jakoś mało widać)

P. Adamowicz - Mleko coraz bardziej się rozlewa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kompetencje i zaangażowanie służb:

O tragicznej, głupiej i bezsensownej śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza napisano już chyba wszystko.

Natomiast coraz ciekawiej robi się dookoła super ministeruff obecnej dojnej tzn. dobrej zmiany (komu dobrej temu dobrej - szkoda że nie dla większości).

Na początku była pilna narada na Nowogrodzkiej na temat przekazów dnia aby w jakikolwiek sposób wszelkimi siłami i dostępnymi środkami (gównie oczywiście będącej zawsze w gotowości Kurwizji tvPIS z mottem: "Nasza "Prawda" Całą Dobę") starać się wmówić społeczeństwu że morderstwo Pawła Adamowicza absolutnie nie miało nic wspólnego z polityką.

Robili co tylko mogli, powtarzali jak mantrę, lecz niestety się nie udało - bo i udać nie mogło jeśli sam morderca podał TEN WŁAŚNIE powód zaraz po zadźganiu Prezydenta.

No cóż... robili co tylko mogli (premia pewnie i tak będzie)

Co dalej?

Następnym pomysłem (nadal powielanym) wiedząc z mediów że zabójca był w stolicy był wymysł że miał w planach wejście do Pałacu Prezydenckiego, lecz ponoć nie udało mu się sforsować płotu (Wałęsie udało się to rzekomo pod Stocznią a tutaj wysportowanemu buhajowi ponoć nie :) no, ale opowieść musi mieć jakieś zakończenie)

Tyle tylko że gdyby naprawdę miał taki plan to analizując to czego dokonał aby wejść zakulisowo na scenę podczas WOŚPu (podrobienie ponoć złożonej przepustki/identyfikatora) mógłby wpaść na dużo prostszy sposób: wystarczyło ubrać się w strój ksiundza który na znanym portalu można kupić za niecałe 100zł a prawdopodobieństwo sprawdzenia go w takim kostiumie jest minimalne, zaś skuteczność jego zastosowania w porównaniu do skoku przez ogrodzenie to proporcje jak jakieś 98% do 2%

W międzyczasie zaczęła się przepychanka pomiędzy Policją a Zakładem Karnym w którym odsiadywał wyrok (swoją drogą śmieszny) bo na jaw wyszło to, iż sama matka mordercy poinformowała Policję o tym że syn po wyjściu na wolność ma zamiar popełnić przestępstwo.

I tutaj po woli (po zaleczeniu siniaków po ostatnim wyborczym łomocie jaki dostał) zaczął wypełzać spod kamienia (bądź Czeskiej Pragi) na światło dzienne mynyster od ciurmuff (jakiś taki - byle Jaki) z lekka wskazując na winę systemu - czyli idąc po tekach mynysterialnych: to ten od niby Sprawiedlywości. Delikatnie, delikatnie, bez nazwisk ale kto chce ten się szybko domyślił o kogo chodziło (nie mógł powiedzieć w prost bo może więcej razem nie wyskoczyliby jak dwie kumpele na zakupy: po buciki) i tenże w międzyczasie również ujawnił się mendialnie grzmiąc i machając paluszkiem w stronę Sąduff.

Dziwnie to wszystko wyglądało i te przepychanki były takie jakieś niemrawe ... aż do chwili obecnej gdy po woli, po woli wychodzą na jaw coraz to ciekawsze a zarazem wręcz krew zalewające fakty.

Jakie?

Ano takie, że Polycyja Gdańska wiedziała że obecny morderca groził pozbawieniem życia choćby swojego byłego wspólnika przestępstw i na dodatek była w przeciągu zaledwie 10-ciu dni trzy krotnie informowana o tym że nachodził go w miejscu jego zamieszkania - z czego dwukrotnie wybijał mu szyby (raz cegłą, raz kamieniem).

Co zrobiła dzielna Polycyja Gdańska która nie patyczkuje się przecież z "bandytami" - choćby wprowadzającymi do obrotu  truskaweczki na ryneczku?

Za pierwszym razem (23 grudnia) jak opisuje to ojciec w tym przypadku nachodzonego niedoszłego denata: " Policja zupełnie to zbagatelizowała"

Za drugim razem (30 grudnia) już Panowie Polycyjanty udali się na przechadzkę do domu przyszłego mordercy, lecz.... "nikogo tam nie zastali"

Trzeci raz morderca "odwiedził" swoją niedoszłą ofiarę 1 stycznia.

Także niestety mleko rozlewa się coraz bardziej i coraz ciężej jest zamieść po dywan (czy niepoczytalność zamachowca) ewidentną niekompetencję, opieszałość, bezskuteczność i zwykły brak wyobraźni Gdańskich "organów ścigania".

Tym bardziej że w nieoficjalnych rozmowach Policjanci przebąkują przez zęby że tak na prawdę to docierały do nich sygnały że Stefan W. jest osobą niebezpieczną.

Teraz po tych niusach do akcji chcąc nie chcąc (aby ratować swoje 4 litery) poderwał się trzeci z mynysteruff - ten od Polycyji

Ciekawe kto ostatecznie "poleci"?

Mynyster od "sprawiedlywościuff" (Ziober), od Ciurmuff (Jaki), czy Polycyjuff (Brudziński)?

Najsłabsze notowania ma ten po środku lecz jego resort najmniej zawinił.

(a pamiętamy jakie armaty wyciągali na Ćwiąkalskiego gdy seryjny samobójca odwiedził osadzonego i mu pomógł - dymisja, dymisja i natychmiastowa dymisja - a tutaj? A tutaj moralność Kalego - czyli po Nowogrodzku :) )

No i ciekawe jakie jeszcze niusy wyjdą na wierzch?

Na razie (choć póki co mało podkreślana) jest różnica pomiędzy tym co mówi Policja a Zakład Karny odnośnie tego iż w zawiadomieniu Zakładu Karnego przez Policję nie było informacji że podejrzenia co do przyszłych planów przestępczych Stefana pochodziły od osoby najlepiej go znającej i mającej z nim najlepszy, czy też najczęstszy kontakt - czyli od jego własnej matki.

Ciekawe, czym jeszcze różnią się informacje jakie szczątkowo wyciekają od tych które matka Stefana przekazała Policji?

A dokładniej to co najbardziej zastanawia i może pobudzać wyobraźnię spiskowców: czy podała jakieś nazwiska?

A jeśli tak, to czy było wśród nich nazwisko Pawła Adamowicza?

(ktoś powie: niemożliwe, bo by go obserwowali i chronili, a drudzy powiedzą: dane pierwszej nachodzonej osoby znali i nawet byli kilkukrotnie wzywani, a baaaa znali nawet powód, po czym zadadzą pytanie: a może...? A może "to" był powód/jeden z powodów dla którego służby dostawały ciche polecenia trzymania się od WOŚPu z daleka - no raz w pełni oficjalne od znanego chrześcijanina i poważnego ojca rodziny Piętaszka).

Cytując fragment filmowej wypowiedzi: "Czas ucieka - a Sąd czeka" - kto i kiedy go odwiedzi?

Kto ostatecznie zostanie kozłem ofiarnym (poza winą Tuska):

- Jaki? - najmniej jego resort zawinił lecz jest najmniej pożyteczny

- Ziober? Jest pożyteczny, ale zarazem zbyt ambitny i już kiedyś prawie, prawie sądził że wyśle szefa wszystkich szefów na zieloną łączkę i zastąpi go w fotelu obok kota

- Bruździński? Największa jest wina jego resortu, lecz jest najbliżej "Ucha Prezesa" i jego kota, z pewnością bardzo dużo wie o biznesie SREBRNA end Company, jest najbardziej zaufaną osobą - no i przewodnikiem po górach kierowcy kierującego z tylnego fotela. Oraz do czasów zakontraktowania bankstera filantropa (który stracił miliardy przechodząc z banku na premierostwo) był wszak niby numerem Uno do przejęcia schedy po "El Comandante".

Chłopaki poza ochroną stołków mają okazję to wykoszenia się wzajemnie z toczącej się pod dywanem walki o schedę po prezesie i przejęcie partyji

Czas zaopatrzyć się w piwo, chipsy i poprzyglądać się dla tego "rodeo" - kto ostatecznie okaże się niepokonanym bykiem, a kto tylko byłą maskotką

KOMENTARZE

 • Ale jaja :)
  Hades w Hadesie...
 • @AgnieszkaS 23:44:17
  Dziękuję Pani bardzo szanowna Pani Agnieszko S
  Jest tu kilku ludzi piszących z sensem lecz i .... gro kłamliwych zadaniowców (bądź oszołomów - każdy wybierze wg. swojej klasyfikacji)
  I miejsce gdzie szanowna Pani mnie umieściła jest chyba dla mnie najlepszym:
  1- nie jestem godzien aby plątać się pod nogami elity
  2- a zarazem nie będę też wśród wszelkiej maści.... (jak dla mnie oszołomów)
  Zatem dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam

  Ps: "Wzgardliwe słowolejstwo i nienawiść nie zagwarantują oczekiwanego efektu artystycznego"
  Bo ja wiem... - w Kurwizji tvPIS jednak dość sprawnie to działa.
  Pzdr
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:48:31
  Home sweet home ;))
 • @AgnieszkaS 23:44:17
  „Zaliczyłabym to opowiadanko do fikcji nieliterackiej, z gatunku piekielnej groteski.
  Proszę nad swoimi notkami dłużej popracować. Wzgardliwe słowolejstwo i nienawiść nie zagwarantują oczekiwanego efektu artystycznego. ”

  Brawo!

  Cenzorka AgnieszkaS w całej swojej krasie.

  Szkoda tylko, że tak skrytykowana notka opisuje groteskową polską rzeczywistość, a nie fikcję literacką. Trzeba tylko widzieć, na co się patrzy, AgnieszkoS. Sama powinnaś się zamknąć w tym lochu.
 • @AgnieszkaS 18:31:57
  Nie jest to żadna fałszywa skromność - to rzeczywista nabyta z domu.

  "Pan, we własnym mniemaniu, wyrasta ponad poziom ogólnie przyjęty"
  Widzę że mam do czynienia z osobą niesamowicie znającą się na ludzkiej psychice i co więcej wie Pani o mnie więcej niż ja sam - na dodatek okazuje się że jestem zupełnie "inny" niż do tej pory sądziłem (i pomimo tej diagnozy nadal tak sadzę)
  Szkoda że takich umiejętności i zdolności nie mieli "Ci" którzy diagnozowali stan umysłowy niedawnego mordercy: Stefana
  (z może są na jednym "poziomie" co tłumaczyłoby dlaczego w obydwu przypadkach wyciągnięto totalnie błędne wnioski)

  "Życzę przyjemnego pobytu w lochu"
  Ależ po raz kolejny serdecznie dziękuję, jak też i mam nadzieję że owy "ruch" choć w minimalnym stopniu przy okazji poprawił dla szanownej Pani samopoczucie oraz spełnienie obowiązku
 • @AgnieszkaS 18:34:52
  "Z nadmiaru emocji jeszcze Pani gdzieś żyłka pęknie."

  "Ja od siebie dodam, że chodzi tu o poziom cywilizowanego ... blogerstwa."

  Jeśli to ma być to według szanownej Pani ten wysoki cywilizowany poziom, to jednak wolę zostać "lochowym burakiem"
  Dziękuję i proszę się aż tak o mnie nie troszczyć - duży jestem i dam sobie radę
  Pozdrawiam
 • @AgnieszkaS 22:13:02
  " nie musi Pan komentować."
  Na własnym Blogu?
  To jakieś nowy punkt regulaminu?
  Chyba z Nowogrodzkiej: "Prezes zawsze ma rację"

  Jaki będzie kolejny krok?
  Jedyne tematy notek to: "Kto jest Twoim największym idolem i dlaczego jest nim jarosław kaczyński"?

  Aż przeczytam regulamin Neonu raz jeszcze
 • @AgnieszkaS 23:31:36
  No właśnie!
  Chcielibyśmy poznać poglądy naszej nowej adminki.
  Może byś tak zaczęła pisać jakieś notki a nie tylko sekowac cudze?
 • @Hades
  Nie przejmuj się, Pan.
  ''Kto się poniża zostanie wywyższony''
 • @AgnieszkaS 02:15:54
  ???
  Może trochę jaśniej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:32:59
  Kiedy filozof odpowiada, przestajemy rozumieć, o co pytaliśmy.
 • @AgnieszkaS 23:31:36
  "Z jednego Panu mogę się zwierzyć, mam bardzo krytyczny stosunek do teorii spiskowych."
  Gdyby to było prawdą to za Pani "dyżuru" znikałaby z tego portalu połowa dziennych notek - w szczególności (jak sądzę Pani pupilka) "cziłały", czy "kulawego lisa"
  Także nie ważne co się mówi czy pisze jeśli nie ma to odzwierciedlenia w poczynaniach.
  .
  Słownika języka Polskiego nie musi mi Pani cytować - traktuję ten portal jako luźne miejsce wymiany poglądów a nie forum Polonistów.
  Dziękuję
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:36:32
  "Chcielibyśmy poznać poglądy naszej nowej adminki.
  Może byś tak zaczęła pisać jakieś notki a nie tylko sekowac cudze?"
  Od kilku dni chodzi mi po głowie pewna persona...
  Broni PISu i jego funkcyjnych jak oka w głowie bądź kota prezesa, wdaje się dyskusje gdy padają konkretne argumenty przeciwko obecnej władzy ludowej......
  A może od dawna pisze tylko nie pod nickiem a pod swoim własnym imieniem i nazwiskiem?
  .
  Pani KRYSTYNO PAWŁOWICZ - czy to Pani?
 • @AgnieszkaS 23:44:17
  I tak przy okazji gdy już klikam choć nie chciałem tego robić to zapytam się gdzie w tym co napisałem widziała Panie te swoje: A może a może a może?
  Ja tam tego nie wiedzę a to co jest napisane to suche fakty poparte przytoczonymi cytatami.
  Rozumiem że serce dla Pani pęka oraz poczta SMSowa z przekazami dnia się zapycha ale chcąc cenzurować fakty i zamiatać je pod dywan proponuję pomyśleć nad stosowaniem bardziej subtelnych metod:
  - np taki cziłała pisze co mu ślina na język przyniesie
  - zaś kulawy lis wkleja gotowce na kilka stron - po 3-ch takich nikt nie wie gdzie co kto napisał

  A teraz do tego co napisałem dołożę to o czym wspomniałem iż będą wychodziły na światło dzienne kolejne szczegóły. I tak:

  1- matka zeznała iż: cyt.:"Dwa lata spędził w izolatce (...) Powiedział, że słyszy głosy. Podejrzewam, że naoglądał się różnych wiadomości i wmówił sobie niechęć do PO. Wcześniej o tym nie mówił..."

  Dziwne. Nie był więźniem niebezpiecznym, nie dokonywał napadów z bronią tylko z atrapą - to różnica, jeśli nie był na oddziale szpitalnym to wg. prawideł był zdrowy - a DWA LATA SIEDZIAŁ W IZOLATCE !!! (no teraz SW zaczyna się już tłumaczyć że to nie była izolatka ... TYLKO CELA JEDNOOSOBOWA :)) :)) :)) )
  Wcześniej nigdy nie mówił o polityce i jedyne co przychodzi na myśl matce (i każdemu poza PISowskimi wyznawcami) to to że został mu wyprany mózg PISowską propagandą - o ile nie czymś więcej

  2- "policjanci z gdańskiego Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego wiedzieli, że Stefan W. po wyjściu z więzienia chce ponownie napaść na bank. Tym razem miał tego dokonać przy użyciu maczety lub innego niebezpiecznego narzędzia"
  "Komendant policji z Gdańska rozesłał pismo do wszystkich jednostek policji w Polsce. Zalecił, aby w razie napadu na bank, typować 27-latka jako sprawcę"
  "Nadkomisarz miał także poinformować funkcjonariuszy z całej Polski o dokładnej dacie i godzinie wyjścia 27-latka na wolność w grudniu 2018 r. "
  Także tak oto działa Polycyja za czasów PISowców.
  Wiedzieli że gość ma zamiar dokonać napadu z użyciem maczety bądź minimum noża, wiedzieli że chce zabić byłego wspólnika i nachodzi go w domu a nie zrobili z tym kompletnie nic.
  Nie zdziwiłoby mnie jeśli w notatkach z rozmów z nim będzie się przewijał wątek jego znienawidzenia Po - i pewnie dlatego to oleli.
  Bo czym innym byłoby gdyby groził pierwszemu sekretarzowi -oooooo biaaaaada mu wtedy.
  Na jego zwykły spacer pod krzyż ściągali zastępy moherowych beretów, dziesiątki prywatnych ochroniarzy i 2500 uzbrojonych po zęby mundurowych z pełnym osprzętem z całej Polski - a tutaj? Nic - raz poszli do jego domu - lecz nikogo w nim nie zastali.
  Grzeje Brudzińskiego fotelik w tyłeczek - grzeje.
  Już dawno powinny polecieć łby i posypać się degradacje - ale co tam, nie zginął człowiek tylko oponent polityczny
 • @AgnieszkaS 18:20:00
  Jak już się czepiamy szczegółów to zacytowała Pani dwa razy "a może" a nie trzy jak w pierwszym Swoim komentarzu/uzasadnieniu :))
 • @AgnieszkaS 18:13:10
  "Zbyt luźne..."

  Nie udzielam się tu zarobkowo/zadaniowo więc nie muszę zbytnio pilnować się czy nie zostanę całkowicie "wycięty"
  Z drugiej strony to właśnie język jest jednym z powodów wielu negatywnych zdarzeń, i to nie ten język ostry tylko wręcz przeciwnie - delikatny
  W ramach łagodzenia języka doszliśmy do miejsca gdzie:
  - puszczenie bąka nad którym się nie zapanowało jest nazywane takim samym "NIETAKTEM" jak wsadzenie przez faceta ręki pod spódnicę kobiety np. w autobusie
  - splunięcie na ulicę jest nazywane "WYKROCZENIEM" tak samo jak splunięcie komuś w twarz
  - inwazja i okupacja np. Krymu była tylko jego Aneksją a odpowiedzią na nią zachodu były "SILNE GŁOSY WZBURZENIA" - takie same jak po spałowaniu ludzi na Placu Czerwonym
  Itd. itp.
  Czas właśnie nazywać wszystko po imieniu i mówić w prost i ostro a nie ogródkami i jak najdelikatniej
  Pedofil to pedofil - a nie jeden to pedofil, a drugi to ksiądz wykorzystany przez "bachora którego źle wychowali rodzice"


  "Może Pan się przedstawi z imienia i nazwiska, to się wspólnie pośmiejemy; a może zaczniemy je "modyfikować," aby jeszcze zabawniej było."

  Na chwilę obecną niech będzie:
  Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
  zam. Chrząszcz Drzewoszyce
  gmina Łękołody

  A ja trafiłem?
  Pani PAWŁOWICZ? :))
 • @AgnieszkaS 18:20:00
  'Jeżeli chodzi o fakty, to ja żadnych przypisów pod notka nie zauważyłam."

  Bo wystarczy żyć tu w Polsce, rozglądać się dookoła, słuchać ludzi a wiedzę czerpać z różnych źródeł a nie tylko z przekazów dnia, Kurwizji tvPIS, czy szczujni Toruńskich.

  A jeśli nie to:
  @AgnieszkaS 18:20:00:
  "Należy posługiwać się wyszukiwarką" :))
 • @AgnieszkaS 18:54:52
  "woli nie próbuj mu narzucić swej..."
  Oooo i ten wers Pani "Krystyno" w końcu powinna Pani wziąć do siebie i zacząć się do niego stosować
 • I tak jeszcze żeby lekko "połechtać" PISowskich fanatyków i zadaniowców :))
  https://www.youtube.com/watch?v=eqhEYkvrBEg
 • @Hades 20:38:26
  Drobna różnica klas:
  https://www.youtube.com/watch?v=9gSB4l7XT0U
 • @AgnieszkaS 23:44:17
  "Proszę nad swoimi notkami dłużej popracować. Wzgardliwe słowolejstwo i nienawiść"

  Zgadzam się z tekstem czy nie zgadzam, jest on fajnie napisany.

  Proszę się tak nie obnosić ze swoją partyjną tendencyjnością, bo wstyd.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031